موبایل خود را وارد کنید

قوانین سرمایش را مطالعه کرده و مورد تایید من میباشد

مرحله قبلی

در صورت نیاز تصویری آپلود کنید


آدرس مراجعه را وارد کنید


بهترین زمان برای مراجعه متخصص را انتخاب کنید

بازه زمانی برای شروع کار


مشکل دستگاه را توضیح دهید


برند دستگاه را وارد کنید

ضرفیت دستگاه را وارد کنید


نوع کولر را مشخص کنیدهر آنچه قبل از درخواست تکنسین کولر گازی باید بدانید!

ممکن است ساعت ها برای یافتن یک تکنسین تعمیرکار کولر گازی در مشهد زمان گذاشته اید. تنها دلیل این جریان نداشتن اطلاعات کافی در زمینه شناخت تکنسین های حرفه ای کولر گازی است. شناخت تعمیرکاران سیستم های تهویه مطبوع در اطراف خود کاری دشواری نیست و راه های زیادی برای رسیدن به این شناخت وجود دارد. معمولا دغدغه پیدا کردن سرویس کار، زمانی برای شما جدی می شود که در اوج گرمای تابستان کولر گازی شما دچار مشکل شود. البته مهم ترین زمان نیاز شما به سرویس کولر گازی با شروع فصل گرما است.

به طور کلی هدف ما در این بخش پیدا کردن هر چه بهتر و سریع تر یک تعمیرکار کولر گازی در مشهد است.

شما در این زمینه ممکن است با سوالاتی روبرو شوید:

یک تعمیرکار کولر گازی چه کارهایی انجام می دهد؟

چگونه بهترین تکنسین کولر گازی را بیابیم؟

آیا می توان به هر شخصی برای تعمیرکار یا سرویسکار کولر گازی در مشهد، اعتماد کرد؟

چگونه شرکت های ارائه دهنده خدمات کولر گازی اعتماد کنیم؟

سرویسکار کولر گازی برای تعمیر و سرویس این دستگاه، چقدر هزینه دریافت می کند؟

و سوالات متداول دیگری که در ادامه به این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

تعمیرکار کولر گازی چه مهارت هایی دارد؟

اگر شما توانستید به راحتی یک سرویسکار کولر گازی در مشهد را بیابید، ممکن است ندانید که حیطه کاری این افراد چیست. یک تکنسین کولر گازی هدفش بهبود عملکرد این سیستم خنک سازی است و زمانی که به منزل یا محل کار شما می آید، نه تنها مشکل دستگاه شما را رفع می کند، بلکه برای بهبود عملکرد دستگاه نیز، راهکارهایی را ارائه می دهد تا دستگاه شما به بهترین شکل هوای اتاق شما را خنک تر کند. وظایف یک سرویسکار، می تواند تعویض قطعه، تعمیر قطعه، تغییر روند کاربری دستگاه و ... باشد. در ادامه لیستی از مهم ترین خدماتی که یک تکنسین تعمیرکار کولر گازی در مشهد می تواند، انجام دهد را برای شما فراهم کرده ایم:

 • مهارت نصب انواع کولر گازی در محیط های مختلف
 • مهارت سرویس های دوره ای کولر گازی و همین طور سرویس هایی برای شروع فصل گرم برای استفاده از دستگاه و شروع فصل سرد برای جمع بندی آن به مدت 3 تا 6 ماه
 • مهارت تعمیر کمپرسور کولر گازی در محل برای تعمیرات جزئی و در کارگاه برای تعمیرات گسترده تر
 • مهارت تعمیر کندانسور یا یونیت خارجی و پنل داخلی با بهترین تجهیزات، در محل
 • مهارت شارژ گاز دستگاه
 • مهارت عیب یابی سیم کشی و سیستم برق کولر گازی
 • مهارت روغن کاری های مربوط به قطعات
 • مهارت تعویض قطعات معیوب با ارائه بهترین قطعات از شرکت
 • مهارت تعمیر و عیب یابی کولر گازی
 • مهارت ارائه راهکار برای بهبود عملکرد دستگاه

این ها برخی از مهم ترین وظایف یک سرویسکار است که به سرویس و تعمیرکار کولر گازی در مشهد به صورت شبانه روزی می پردازد.

چگونه بهترین تعمیرکار کولر گازی در مشهد را بیابیم؟

واژه بهترین و پیدا کردن یک شخص که بهترین باشد، کار نسبتا مشکلی است. شما باید به دنبال شخصی باشید که تعمیرات کولر گازی را به بهترین شکل، انجام دهد. آنجاست که باید به این شخص لقب بهترین را بدهید. افراد زیادی در شهر مشهد با دریافت گواهینامه های معتبر از سازمان های فنی و حرفه ای، آموزشگاه های معتبر، اکنون خدماتی در این زمینه ارائه می دهند، اما مهم ترین فاکتور یک بهترین تعمیرکار کولر گازی باید آن را داشته باشد، تجربه است. تجربه در این جریان به قدری اهمیت دارد که برخی با داشتن سال ها تجربه، با مشاهده دستگاه و شنیدن صدای آن، دقیقا متوجه می شوند که کدام قطعه مشکل دارد و کدام قطعه با تعویض شود.

اما قبل از هر چیز شما باید بدانید که بهترین سرویسکار کولر گازی در مشهد چه ویژگی هایی دارد؟

7 تا از مهم ترین ویژگی های یک سرویسکار کولر گازی با تجربه

یک تعمیرکار کولر گازی اگر ویژگی های زیر را داشته باشد، می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد و به طور کامل رضایت شما را جلب کند

1- به زمان اهمیت می دهند

زمان یا بهتر است بگوییم خوش قولی، مهمترین فاکتور یک سرویسکار کولر گازی است. زمانی که شما درخواست سرویس کولر گازی خود را در سایت سرمایش، ثبت می کنید، یا اینکه با یک تعمیرکار تماس می گیرید، آن شخص باید در زمان معین شده به منزل یا محل کار شما برسد. در غیر این صورت افرادی که به تعمیرکار کولر گازی در مشهد پرداخته اند، هیچگاه نمی تواند موفق باشند و رضایت کامل مشتریان جلب کنند.

2- برنامه ریزی دقیق در انجام کار دارند

برنامه ریزی مهم ترین فاکتور در انجام دادن کارها به بهترین شکل ممکن است. یک تعمیرکار کولر گازی در مشهد اگر در اول صبح 5 درخواست ارائه سرویس و خدمات را دریافت می کند، ابتدا با تماس تلفنی با فرد درخواست کننده اطلاعاتی از خرابی و مشکل دستگاه می گیرند، سپس برنامه ریزی می کنند تا به موقع به مکان های مورد نظر برسند و به موقع مشکلات مربوطه را رفع کنند.

3- همیشه جعبه ابزار آن ها، کامل است

زمانی که تعمیر کولر گازی مشهد رونق خاصی نگرفته بود و افراد مهارت خاصی نداشته اند، سعی می کردند به بهانه های خاصی، دستگاه را باز کرده و به کارگاه ببرند تا بهتر بتوانند تعمیرات را انجام دهند. یکی از آن بهانه ها نداشتن ابزار و تجهیزات اولیه است. یک سرویسکار کولر گازی در مشهد در صورتی که حرفه ای و با تجربه باشد، همیشه ابزارهای خود را قبل شروع روز کاری چک می کند تا زمانی که به مقصد کار می رسد، برای آن، گرفتار نشود.

4- داشتن مهارت کافی برای رفع مشکل کولر گازی

یکی از ویژگی های یک تعمیرکار کولر گازی در مشهد که از تجربه مناسبی برخوردار است، داشتن مهارت کافی برای رفع مشکلات مختلف دستگاه است. این شخص می تواند به راحتی مشکلات را شناسایی کند و در کمترین زمان، مشکل را در محل، رفع کند. معمولا سرویسکارانی که تجربه کافی در این زمینه ندارند، همیشه سعی می کنند، کولر گازی را باز کرده و به محل کارگاه خود بیاورند. اما اگر این فرد توانایی و مهارت کافی را داشته باشد، در بیشتر موارد مشکل را در محل رفع می کند.

5- همراه داشتن لوازم یدکی کافی برای رفع مشکل

یک سرویسکار کولر گازی در مشهد اگر می خواهد همیشه در کار خود موفق بوده و در کمترین زمان، مشکل و خرابی رفع کند، بهتر است که همیشه برخی از قطعاتی که رایج ترین خرابی های کولر گازی را به خود اختصاص می دهد، را همراه خود داشته باشد. در این صورت است که نیاز نیست که دستگاه برای مدت زمان زیادی، خاموش بماند یا روزهای زیادی برای یافتن یک قطعه، بلا استفاده بماند.

6- داشتن صداقت کاری

برخی از سرویس کاران که برای تعمیرکار کولر گازی در مشهد، فعالیت می کنند، زمانی که با مشکل و خرابی خاصی، روبرو می شوند، اگر اطلاعات کافی در مورد آن خرابی نداشته باشند، سعی می کنند این موضوع را با مشتری یا کاربر، در میان نگذارند یا اینکه به او، دروغ می گویند. در این حالت بهترین سرویس کار کولر گازی وظیفه دارد که خرابی را به طور کامل با مشتری در میان بگذارد و بای رفع آن، با سرویسکاران با تجربه تر، مشورت کرده یا رفع مشکل را به آن ها ارجاع دهند.

7- توانایی تعمیر انواع کولر گازی

یکی از مهم ترین توانایی هایی که هر تعمیرکار یا سرویسکار کولر گازی باید، داشته باشد، توانایی تعمیر انواع کولر گازی است. امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی، کولر گازی ها با تکنولوژی های نوینی وارد بازار شده است. هر کولر گازی کاربری خود را داشته و برای یک محیط و فضا مناسب. سیستم برودتی این کولر گازی در مجموع یکی است اما ممکن است در نوع قطعات داخلی با یکدیگر متفاوت باشد.

حال بهترین تکنسین تعمیرکار کولر گازی در مشهد، می بایست با همه کولر گازی های موجود در بازار ایران و جهان آشنا باشد، سیستم فنی آن ها بشناسد و توانایی تعمیر و عیب یابی آن را نیز داشته باشد.

حال در صورتی که توانستیم بهترین تکنسین کولر گازی در مشهد را بیابیم، چه نفعی برای ما دارد؟ آیا اندکی هزینه بیشتر برای تعمیرکار خبره و با تجربه، فواید خاصی برای ما دارد یا خیر؟

در این ادامه این موضوع را با هم بررسی می کنیم:

نتایج انتخاب درست تعمیرکار کولر گازی در مشهد از شرکت های معتبر

در صورتی که بتوانید مناسب ترین تکنسین را از بهترین خدمات دهنده تعمیرکار کولر گازی در مشهد، برگزینید، برای شما 4 نتیجه خوب را دارد که در ادامه بررسی می کنیم:

صرفه جویی در زمان

خب بله! به هیچ وجه نمی توانید با این موضوع مخالف باشید. با توجه به اینکه زندگی ما به دلیل پیچیدگی ها در سبک زندگی و بار کاری فشرده ای که وجود دارد شما زمان زیادی را نمی توانید برای تعمیر کولر گازی خود، صرف کنید. لازم است که به دنبال راه حلی برای مشکلی باشیم که به میزان قابل توجهی به صرفه جویی در وقت ما کمک کند و در عین حال ما را در بهره گیری بیشتر از خدمات تعمیرات پشتیبانی کند.

اگرچه، اکثر شما ممکن است فکر کنید که انجام کارهای تعمیر توسط خودمان باعث کاهش هزینه ها می شود. اما حقیقت این است که انجام برخی کارها، ممکن است هزینه های سنگینی را به عهده شما بگذارد. بنابراین، در صورتی که بهترین تکنسین کولر گازی در مشهد را بیابید، این فرد با توجه به تجربه و سرعت عملی که دارد، در کمترین زمان، مشکل را شما حل می کند.

نتایج بهتر با انتخاب تکنسین باتجربه تر

یک سرویسکار کولر گازی در مشهد با توجه به تجربه ای که دارد، قطعا به بهترین نحو، کولر گازی را تعمیر می کند. شما برای آنچه که می خواهید انجام شود، هزینه پرداخت خواهید کرد. تشخیص و رفع مشکلات کولر گازی آسان نیست. فقط متخصصان تعمیر کولر گازی با تجربه از دانش و مهارت لازم برای انجام کارهای اساسی و پیچیده تعمیر با مهارت و سهولت بالا، برخوردار هستند. به عنوان مثال یک تکنسین کولر گازی خبره سعی می کند، مشکل قطعه را برطرف کند به جای اینکه دست به تعویض قطعه بزند. البته که مراتب دیگر را نیز در نظر می گیرد که دوباره این قطعه در مدت کوتاه، مشکل ساز نشود.

یک تعمیرکار کولر گازی در مشهد چه ابزاری را همراه خود دارد؟

یکی از مهم ترین ویژگی های یک تعمیرکار کولر گازی ایده عال این است که همیشه بهترین و مناسب ترین ابزار را همراه خود داشته باشد. ما همیشه سعی می کنیم بهترین ابزارها را در اختیار تکنسین های خود قرار داده تا آن ها بتوانند به بهترین شکل، کولر گازی را تعمیر کنند. این خیلی مهم است که یک تکنسین تعمیر کولر گازی در مشهد بتواند با ابزار همراه خود تعمیرات را به بهترین نحو، به انجام برساند و در مقابل این خیلی ناراحت کننده است که تعمیرکار به دلیل نداشتن ابزار کافی، نتواند دستگاه را تعمیر کند و مجبور به انتقال آن به کارگاه شود.

حال به طور کلی هر تکنسین کولر گازی، می بایست چه ابزاری را همراه خود داشته باشد. ما این ابزار را برای شما بررسی کردیم:

ابزار اولیه در تعمیر کولر گازی

ابزار پایه ای و اولیه که هر سرویسکار کولر گازی در مشهد باید همراه خود داشته باشد، عبارت اند از:

 • انواع پیچ گوشتی
 • آچار
 • چکش
 • طناب کششی
 • منگنه یا دستگاه پرچ و میخ آن

ابزارهای تخصصی در تعمیر کولر گازی

برخی ابزارها مختص یک تکنسین تعمیرکار کولر گازی در مشهد است که باید حتما این موارد را برای رفع رایج ترین خرابی ها، همراه داشته باشد:

 • دستگاه منوفیلد (جهت تست فشار مبرد)
 • دستگاه مولتی متر (جهت تست خازن و بخش های الکترونیکی کولر گازی)
 • دستگاه پمپ وکیوم (جهت تخلیه مبرد کولر گازی در صورت لزوم)
 • دستگاه ترمومتر (جهت تست دما یا تست ترموستات کولر گازی)
 • دستگاه مانومتر (جهت تست فشار کمپرسور کولر گازی)
 • دستگاه فنر خم کن لوله های مسی

چرا باید تعمیر کولر گازی را به یک فرد متخصص بسپاریم؟

این یکی از سوالات متداولی است که برای کاربران ایجاد شده است. این روزها شرکت ها و موسسات زیادی در زمینه آموزش تعمیر کولر گازی در مشهد، در حال فعالیت هستند. هر فردی می تواند با گذراندن دوره های مقدماتی و حتی پیشرفته، به راحتی این حرفه را یاد بگیرید، اما آیا همین کافیست؟ آیا با یادگیری نکات تعمیر، می تواند به اندازه یک تعمیرکار کولر گازی در مشهد مهارت کسب کرد؟

پاسخ بسیار ساده است. شما ممکن است توانایی پنچره گیری خودرو و یا حتی تعویض روغن را یاد بگیرید. اما آیا می توانید به درستی خودرو را عیب یابی کنید؟ ما در ادامه چند عامل مهم که نیاز شما به یک تکنسین تعمیر کولر گازی در مشهد، بیشتر از پیش می کند، را برای شما بررسی می کنم:

تجربه بسیار زیاد تعمیرکاران کولر گازی

فردی که سال هاست به تعمیرات کولر گازی در مشهد مشغول است، با اولین برخورد با کولر گازی خراب و شنیدن صداهای آن، به راحتی متوجه می شود که مشکل از کجاست و به راحتی کولر گازی را عیب یابی می کند. اما آیا شما می توانید با یک آموزش یک ماهه و بدون داشتن، تجربه، کولر گازی را عیب یابی کنید؟ قطعا، خیر.

هزینه بسیار زیاد قطعات کولر گازی

با یک جستجو در بازار و انواع فروشگاه لوازم برودتی، به راحتی متوجه گران بودن قطعات کولر گازی می شوید. قطعا میدانید که کولر گازی همانند دیگر وسیله ها، در صورتی که به درستی، عیب یابی نشود، ممکن است به بخش های دیگر آسیب وارد کرده و خسارات سنگینی از این بابت، به شما وارد کند، در صورتی که یک تکنسین کولر گازی زمانی که دستگاه را عیب یابی می کند، ضمانت می کند که اگر تعمیر و عیب یابی وی، دوباره دچار مشکل شده خسارات پیش آمده را تماما تقبل کند.

اما سوالی که برای هر کاربری ممکن است به وجود آید، این است که چه تکنسین های تعمیر کولر گازی در مشهد، چه نوع دستگاه هایی را می توانند تعمیر کنند.

انواع کولر گازی موجود در بازار ایران

ما انواع کولر گازی های موجود در بازار ایران را در ادامه به طور مختصر برای شما شرح می دهیم. در صورتی که کولر گازی شما در این لیست قرار داشت، مطمئن شوید که تعمیرکار کولر گازی شرکت سرمایش یا هر شرکت دیگری در مشهد، توانایی تعمیر آن را دارد.

1) کولر گازی مرکزی (داکت اسپلیت): این مدل کولر گازی همانند کولر آبی سیستم کمپرسور آن در بیرون خانه و معمولا در پشت بام نصب می شود و به وسیله کانال کشی های مربوطه به تمام اتاق ها متصل می شود و در اتاق با اسپلیت و پنل داخلی قابل تنظیم و استفاده است.

2) کولر گازی اسپلیت (کولر گازی دو تیکه): متداول ترین و رایج ترین نوع کولر گازی در بازار ایران است. این مدل کولر گازی با حجم سرمایش متفاوت برای متراژ خانه های مختلف در بین مردم استفاده می شود.

3) کولر گازی ایستاده: قطعا در رستوران ها و تالارهای عروسی با این کولر گازی ها برخورد داشته اید. کولر گازی هایی که نسبت به اسپلیت دیواری ها، توانایی سرمایشی و قدرت پرتاب باد بیشتری دارند. نسبت به حجم و جسه ای که دارند می توانند فضای بیشتری را خنک و مطبوع کنند. فضای اندکی را به دلیل ایستاده بودن آن، اشغال می کند. معمولا کولر گازی های ایستاده دارای ظرفیت های بیشتر از 45000 هزار BTU هستند و از کمپرسورهای قدرتمندتری در آن استفاده شده است. زمان سرویس آن، هیچ جای نگرانی نیست چون هر سرویسکار کولر گازی در مشهد، توانایی سرویس و تعمیر آن در محل را دارد.

4) کولر گازی پنجره ای: یکی از متداول ترین کولر گازی هایی که ما ایرانیان از آن استفاده می کنیم، کولر گازی پنجره ای است. یک کولر گازی بی دردسر هم در نصب و هم در تعمیر. این نوع سیستم تهویه مطبوع به گونه ای است که شما به راحتی می توانید آن را درون پنجره خود نصب کنید. بسیار گزینه مناسب برای آپارتمان نشین ها است. تکنسین های تعمیر کولر گازی در مشهد نیز توانایی بسیار بالایی در حل و فصل کردن مشکلات این کولر گازی دارند. از ویژگی های خاص این نوع کولر گازی ها، قیمت مناسب، نصب آسان به نسبت دیگر کولر گازی ها و مصرف انرژی کمتر و سادگی در استفاده و حتی سرویس آن توسط افراد خانه است.

5) کولر گازی پرتابل: به عنوان نسل جدید یا بهتر است بگوییم تکنولوژی جدید کولر گازی پنجره ای تولید و با فروش بسیار بالایی روبرو شد. کولر گازی های پرتابل همانند یک چمدان است که شما به سادگی می توانید آن را با خود حمل کنید. البته نکته مهمی که در استفاده از این نوع کولر گازی ها، باید در نظر بگیرید این است که بسته به ظرفیت آن در محیط های مناسب مورد استفاده قرار دهید. به عنوان مثال کولر گازی پرتابل 15000 را نمی شود به یک اتاق 150 متر مربعی برده و انتظار خنک کردن آن را داشته باشید. اینجاست که یک سرویسکار کولر گازی در مشهد، می بایست برای سرویس و تعمیر به دلیل بیش از حد کار کشیدن از آن به محل شما اعزام شود.


سرویس کاران ما

محمد تقی حسینی

2 کار انجام شده

مشاهده

SARMAYESH

سرتیتر در اینجا

یک سری توضیحات در باره سایت ما در اینجا قرار میگیرد

توضیحات سطر دیگر در اینجا

توضیحات سطر آخر در اینجا قرار میگیرد

ورود به اکانت

موبایل خود را وارد کنید