نکات طلایی در تعویض فیلتر کولر گازی

تعویض فیلتر کولر گازی یکی از مواردی است که باید در سرویس این سیستم های تهویه مطبوع در نظر داشته باشید ما در این مقاله نحوه تعویض فیلتر کولر گازی را شرح داده ایم

یکی از متداول ترین کارهایی که در سرویس و نگهداری کولر گازی باید انجام دهید، تعویض فیلتر کولر گازی است. نگه داشتن تهویه مطبوع خود در بهترین شرایط ممکن و برای بیشترین زمان ممکن، نیاز به انجام کارهای اساسی در حیطه سرویس و نگهداری آن است. تعویض فیلترهای کولر گازی از مهمترین موارد است. اگر مطمئن نیستید که چطور می توانید این کار را انجام دهید، باید حتما از یک تکنسین کولر گازی استفاده کنید، چون این کار به شدت بر روی عملکرد دستگاه، تاثیر گذاشته و حتی ممکن است، کولر گازی شما را بسوزاند.

ابتدا بیاید با فرآیندی که فیلترهای کولر گازی در سیستم تهویه مطبوع، انجام می دهند، آشنا شویم تا در روند تعویض فیلتر کولر گازی، بتوانیم، بهتر عمل کنیم.

فیلترهای هوا کولر گازی در واقع چه کاری انجام می دهند؟

سیستم کولر گازی متشکل از اجزای مختلفی است. همه اینها برای عملکرد کل سیستم باید به درستی کار کنند. مشکل این است که، در هر زمان مشخص، هوای اطراف با آلودگی ها و ذرات بی شماری پر می شود. اگر این آلودگی ها وارد سیستم شما شوند، می توانند در عملکرد یک یا چند جز کولر گازی، اختلال ایجاد کنند.

به همین دلیل یک فیلتر کولر گازی بخش مهمی از دستگاه شما است. این سیستم از این آلودگی ها محافظت می کند. نتیجه؟ عملکرد صاف و سازگار فرایند سرما سازی دستگاه است. اما در این بین نکته ای که اهمیت دارد، نحوه تعویض فیلتر کولر گازی است.

اگر فیلترهای کولر گازی کثیف شود، چه اتفاقی می افتد؟

خب یکی از اقدامات لازم، تعویض فیلتر کولر گازی است. فیلترها از سیستم محافظت می کنند، همانطور که از نام آن پیداست، قبل از آسیب رساندن به آنها، آلودگی ها را از هوا جمع می کند. که همچنین به معنی جمع شدن آلاینده ها بر روی فیلتر با گذشت زمان است.

اگر فیلتر جایگزین نشود، این می تواند عواقب بی شماری داشته باشد. در درجه اول، فیلترهای کثیف کولر شما را مجبور می کند برای خنک کردن خانه شما بیشتر کار کند. استفاده از انرژی بیشتر منجر به افزایش قبض های آب و برق می شود. همچنین می تواند سیستم شما را بیش از حد تحت فشار قرار دهد. در نتیجه ممکن است سیستم بدون هشدار خراب شود.

با گذشت زمان، اگر کولر گازی شما مجبور به استفاده از انرژی بیش از حد معمول شود، عمر بالقوه آن را نیز کاهش می دهد. به عبارت دیگر، اگر فیلترهای خود را به طور مداوم تعویض نکنید، ممکن است لازم باشد کل سیستم خود را زودتر از انتظار جایگزین کنید. با ایجاد یک برنامه سرویس و نگهداری کولر گازی و پایبند بودن به آن و البته تعویض فیلتر کولر گازی در موعد مقرر، از این اتفاقات، جلوگیری کنید.

چرا فیلترهای کولر گازی به سادگی کثیف می شوند؟

قابل درک است اگر تا حدودی ناامید شوید که ممکن است چند بار نیاز به تعویض فیلتر کولر گازی خود داشته باشید. با این حال، این واقعیت که به راحتی کثیف می شود، نشانه آن است که کار خود را به درستی انجام نداده اید.

انواع مختلفی از آلودگی ها را می توان در هوای داخل منزل یافت، از جمله گرد و غبار، موی حیوانات خانگی، شوره و بسیاری موارد دیگر.

وقتی آنها در هوا شناور هستند، درک حجم واقعی این آلاینده ها و ریزگردها دشوار است. فیلتر کثیف نشانه این است که ذرات معلق بیشتر از آنچه در هوای داخلی خود می فهمید، جمع می شود. این همچنین به معنای محافظت موثر از سیستم شما است.

نکات مهم برای خرید و تعویض فیلتر کولر گازی

یکی از مواردی که ممکن است یک تکنسین کولر گازی، پیشنهاد دهد، فیلتری بهتر از فیلتر فابریک کولر گازی باشد. در بسیاری از موارد، مدلی که سازنده سیستم شما پیشنهاد می دهد ایده آل خواهد بود. ما می توانیم سیستم کولر گازی فعلی شما را بررسی کنیم تا در صورت موافقت با توصیه های آنها به شما اطلاع دهیم.

با این گفته، شایان ذکر است که انواع مختلفی از فیلترها در بازار وجود دارد که بسته به اهداف شما ممکن است، ارزش پول شما را داشته باشد و برای شما مناسب باشد. برخی از آنها برای فیلتر کردن مواد حساسیت زای خاص طراحی شده اند. سایر موارد به گونه ای طراحی شده اند که چندین بار استفاده می شوند و روند جایگزینی و نحوه تعویض فیلتر کولر گازی آن بسیار آسان می شود. همچنین فیلترهایی وجود دارند که برای به دام انداختن ذرات بسیار کوچک تر از فیلترهای متناوب، مناسب است. اگر می خواهید کیفیت هوای داخلی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده و از سیستم خود کاملاً محافظت کنید، ممکن است این گزینه ها برای شما جالب باشد.

اگر با فیلتر کولر گازی و به طور کلی سیستم های کولر گازی کاملاً آشنا نیستید، فقط مطمئن شوید که قبل از خرید با یک شرکت خبره کولر گازی، متخصص مشورت می کنید. همه فیلترها با همه سیستم ها سازگار نیستند. شما نمی خواهید پول خود را صرف فیلتر جدیدی کنید که برای شما مناسب نیست.

این دلیل دیگری است که شما باید در صورت انجام کار بر روی سیستم شما، به راحتی از تکنسین های کولر گازی ما سوال کنید. آنها همیشه خوشحال هستند که به مشتریان در درک بهتر موارد ضروری نگهداری و ارتقا سیستم کمک می کنند.

البته، حتی اگر فیلتر ایده آل را انتخاب کرده و مرتباً آن را سرویس کنید، باز هم مواردی وجود دارد که سیستم شما به دلایل مختلف ممکن است به درستی کار نکند. پس همیشه سعی کنید در زمان سرویس، از سرویسکار مربوطه، بخواهید که سیستم شما را کاملا بررسی کند تا دیگر نگرانی از دستگاه، نداشته باشید.

بررسی نحوه تعویض فیلتر کولر گازی

تعویض فیلتر هوا کولر گازی یک کار سریع و آسان است. قبل از انجام این کار، باید بدانید که فیلتر کولر گازی در کجا قرار دارد. این بخش کمی ممکن است برای شما سردرگم کننده باشد.

در بعضی از سیستم ها، فیلترها در مجرای هوای برگشت قرار دارند. این یکی از مواردی است که هوا را از فضای شما به سیستم هندلر تهویه مطبوع منتقل می کند. اگر سیستم بزرگی با چندین کنترل کننده هوا و کانال برگشت دارید (سیستم های داکت اسپلیت) یافتن فیلترها می تواند یک چالش باشد.

در صورتی که دستگاه شما، کولر گازی اسپلیت باشد، کار شما بسیار ساده است. به راحتی می توانید با باز کردن پنل جلویی دستگاه، فیلترهای تعویض کنید.

مقالات پربازدید

SARMAYESH

سرتیتر در اینجا

یک سری توضیحات در باره سایت ما در اینجا قرار میگیرد

توضیحات سطر دیگر در اینجا

توضیحات سطر آخر در اینجا قرار میگیرد

ورود به اکانت

موبایل خود را وارد کنید