راهنمای استفاده از کولر گازی در حالت فن

حالت فن کولر گازی اسپلیت کار ساده ای به نظر می رسد اما در صورتی بخواهید به صورت برنامه ریزی شده، از آن استفاده کنید، این نکات برای شما بسیار کاربردی است

حتی در تهران نیز موارد بسیاری وجود دارد که برای خنک نگه داشتن خانه خود، نیازی به استفاده از کولر ندارید و استفاده از کولر گازی در حالت فن، در برخی روزهای تابستان، برای شما کافیست. با این حال، برخی از صاحبان خانه هنوز برایشان سوال است که آیا می توان، بدون گذاشتن کولر گازی روی حالت خنک کردن، از آن به عنوان یک فن یا پنکه، استفاده کرد. این سوال حتی برای برخی این پاسخ را دارد، اگر از حالت فن کولر اسپلیت، استفاده کنیم، به مرور زمان، به سیستم، فشار وارد شده و ممکن است، دستگاه را دچار آسیب، کند.

این راهنما استفاده از کولر گازی در حالت فن، به شما کمک می کند بهتر درک کنید که آیا این ایده خوبی است یا خیر. اگر مطمئن نیستید که در صورت روشن نبودن کولر گازی باید فن کولر خود را روشن کنید، این نکات را بخاطر بسپارید.

استفاده از کولر گازی روی حالت فن؛ ایده خوب یا بد

درک این سوال مهم است که " آیا استفاده کولر گازی روی حالت فن، درست است یا خیر؟" پاسخ ساده یا مثبتی ندارد برای اجرای آن و عدم اجرای آن، بحث هایی وجود دارد.

از یک طرف، استفاده از فن گرمایش و سرمایش حتی در صورت عدم کارکرد کولر گازی به گردش هوای خنک در خانه کمک می کند. با انجام این کار آن را به طور مساوی توزیع می کند و باعث اطمینان از راحتی مداوم و گردش هوای مطبوع در خانه می شود.

همچنین لازم به ذکر است که بگوییم، روشن و خاموش کردن مداوم فن می تواند سیستم شما را دچار آسیب کند. با گذشت زمان، این ممکن است باعث خرابی های مکرر شود. مواردی که با استفاده از کولر گازی در حالت فن، ایجاد می شود، ممکن است طول عمر سیستم شما را کاهش دهد. بنابراین، ممکن است سعی کنید با روشن کردن فن از این کار جلوگیری کنید.

علاوه بر این، با گردش هوا با فن، اغلب به هوای تازه و تمیزتری در خانه خود خواهید رسید. اگر حساسیت دارید این نکته را باید در نظر داشته باشید. در حالی که متخصصان و تکنسین های تعمیر کولر گازی در مشهد، همیشه توصیه نمی کنند، فن دمنده را به طور مداوم اجرا کنید، مواردی وجود دارد که انجام این کار برای راحت ماندن تا حد ممکن مهم است. افراد مبتلا به آلرژی از زندگی در خانه ای با کیفیت خوب هوای داخلی سود می برند.

پس بنابراین درست است که استفاده از حالت فن کولر اسپلیت ممکن است برای شما کاربردی باشد، اما این کاربری، ممکن است برای شما آسیب هایی را نیز، وارد کند.

چرا نباید از حالت فن کولر اسپلیت استفاده کنیم؟

صرفه جویی در هزینه یکی از بارزترین دلایل استفاده از کولر گازی در حالت فن است. همانطور که احتمالاً حدس زده اید، وقتی به طور مداوم از کولر گازی استفاده کنید، انرژی زیادی را صرف روشن نگه داشتن کولر گازی می شود. در نتیجه، شما هزینه های زیادی را برای روشن بودن کولر گازی، باید پرداخت کنید.

برخی از مردم تصور می کنند استفاده از کولر گازی روی فن، در هزینه های خود صرفه جویی می کنند. اگرچه درست است که فن به تنهایی انرژی کمتری نسبت به حالت سرمایشی کولر گازی مصرف می کند، اما باز هم روشن بودن آن قطعاً برای شما شامل هزینه هایی نیز می شود.

کارکردن مداوم فن نیز نیازهای تعمیر و نگهداری سیستم شما را افزایش می دهد. به این دلیل که هرچه فن بیشتری کار کنید، فیلتر شما سریعتر مسدود و خراب می شود. اگرچه تعویض فیلتر لزوماً کار سخت و هزینه بری نیست، اما باید به خاطر داشته باشید که فراموش کردن آن، ممکن است به سیستم آسیب وارد کند. یک فیلتر مسدود شده سیستم را مجبور می کند تا بیشتر کار کند تا خانه شما خنک شود. اگر مرتباً فیلتر را تغییر ندهید، این کاهش کارایی ممکن است باعث خراب شدن سیستم کولر گازی (و مصرف برق بیشتر) شود.

در حقیقت، همیشه استفاده از حالت فن کولر اسپلیت در ماه های گرم ممکن است منجر به ورود هوای گرم به خانه شما شود. فن گاهی می تواند هوای گرم و مرطوب را از خارج وارد کند. علاوه بر این مواردی وجود دارد که هوای گرم در مجاری اتاق زیر شیروانی جمع می شود. کارکردن فن می تواند آن هوا را نیز به داخل بکشاند.

نتیجه؟ خانه شما شرایط مطلوبی از نظر آب و هوا نخواهد داشت و اینجاست که شما برای خنک کردن خانه درجه کولر گازی را بیشتر کرده و فشار بیشتری به این سیستم وارد می کنید. مجدداً می گویم، هرچه فشار بیشتری روی سیستم تهویه مطبوع خود وارد کنید، احتمال ماندن در بهترین حالت ممکن تا زمانی که به حالت ایده آل برسید، برای شما شامل مصرف انرژی بیشتری می شود.

بهترین نکات و تکنیک ها برای استفاده از کولر گازی روی حالت فن

همانطور که مشاهده می کنید، برای کارکردن فن کولر گازی دلایلی وجود دارد، اما مطمئناً دلیل مطمئنی برای آن، وجود ندارد. هنگام تصمیم گیری درباره اینکه آیا باید فن خود را روشن نگه دارید، باید تنظیمات ویژه ای برای دستگاه خود در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، شاید شما حساسیت شدید داشته باشید. بعد از مداوم نگه داشتن فن برای مدت طولانی، ممکن است متوجه شوید راحتی شما به طور قابل توجهی افزایش می یابد. در این صورت، حتی اگر خود تهویه هوا کار نکند، ارزش استفاده از فن گرمایش و سرمایش را دارد. در حالی که شما احتمالاً در طول سال قبض بیشتری پرداخت خواهید کرد، راحتی بیشتر ممکن است ارزش آن را داشته باشد.

از طرف دیگر، شاید متوجه شوید که کارکردن فن اغلب در راحتی شما تأثیر ندارد و نیازهای اضافی تعمیر و نگهداری کولر گازی ارزش حداقل اثر را ندارند. بنابراین ، شما انتخاب می کنید که فن دمنده خود را به طور مداوم اجرا نکنید.

خوشبختانه گزینه های دیگری نیز برای بررسی وجود دارد. اکنون برخی از فناوری های نوآورانه به شما امکان می دهند سیستم خود را طوری برنامه ریزی کنید که فن دمنده به طور خودکار برای مدت زمان مشخصی در هر ساعت روشن شود. اگر می خواهید تعادل درستی بین روشن کردن مداوم فن و خاموش کردن آن برقرار کنید زیرا بیش از حد مشغول روشن و خاموش کردن فن هستید ، ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد. اگر به این نوع فن آوری ها علاقه دارید، می توانید موضوع را با جزئیات بیشتر با یکی از متخصصان کولر گازی سرمایش در میان بگذارید. آنها به شما کمک می کنند گزینه های خود را بهتر بفهمید. آنها همچنین خوشحال خواهند شد که در مورد اینکه فن شما دائماً روشن است با جزئیات بیشتری صحبت کنند و به شما اطلاع دهند که بهترین کار برای اهداف شما چیست.

  • تاریخ : 1399/12/07 21:13
  • مشاهده : 11951

مقالات پربازدید

SARMAYESH

سرتیتر در اینجا

یک سری توضیحات در باره سایت ما در اینجا قرار میگیرد

توضیحات سطر دیگر در اینجا

توضیحات سطر آخر در اینجا قرار میگیرد

ورود به اکانت

موبایل خود را وارد کنید